Odciągi spawalnicze – jaką markę wybrać?

Odciągi spawalnicze – jaką markę wybrać?

Sierpień 11, 2018 0 By Redakcja

W wielu zakładach przemysłowych stosuje się mobilne odciągi spawalnicze z wydajnym filtrem jednorazowego użytku. Ich wytrzymała budowa ze stali spełnia wymagania dla zastosowań przemysłowych.

Profi Master – urządzenie marki Kemper

Urządzenie odciągowe Profi Master posiada certyfikat IV3, dzięki czemu może być stosowane na stanowiskach pracy, na których obrabiana jest również stal chromowo-niklowa. Wyposażone jest w dwa trzy- lub czterometrowe ramię odciągowe. Należy podkreślić łatwość poruszania się w zakresie 360 stopni obrotowym ramieniem odciągowym oraz zwrócić uwagę na specjalnie uformowaną opatentowana przez firmę Kemper ssawkę odciągową, która zwiększa o 40% pola odciągu. Dzięki temu urządzenie nie wymaga częstego przestawiania. Te cechy wywołują duże zadowolenie wśród spawaczy.

Moc wentylatorów

Za sprawą wentylatorów o mocy 1,1 kW osiągamy w ramieniu odciągowym ssanie o wydajności 1100 m sześciennych. Mimo to poziom natężenia hałasu wynosi tylko 70 decybeli. Profimaster oferowany jest oczywiście w wersjach o różnych parametrach, w zależności od potrzeb zakładu czy rejonu świata.

Wymiana filtra w odciągu spawalniczym?

Jeżeli z powodu nasycenia filtra strumień powietrza nie osiąga określonej wartości przepływu, monitoring filtra sygnalizuje konieczność wymiany filtra za pomocą akustycznego sygnału ostrzegawczego. Sama wymiana filtra jest bardzo prosta i trwa zaledwie kilka minut. Najpierw usuwa się wstępną matę filtrującą, a następnie filtr główny. Filtr w klasie E12 o dużej powierzchni filtracyjnej wynoszącej 17 m kwadratowych spełnia najwyższe standardy. Dzięki regularnej wymianie filtra wstępnego przedłużamy trwałość filtra głównego.

Dodatkowe funkcje

Za pomocą sygnału świetlnego Profi Master informuje na przykład o uruchomieniu przekaźnika ochrony silnika w niewłaściwym kierunku obrotów wentylatora lub o zaległym przeglądzie okresowym. Komfort zapewnia także spawaczowi opcjonalna automatyczna funkcja start-stop. Można ją podłączyć w prosty sposób i zaoszczędzić wiele czasu i energii.

Profi Master to solidne urządzenie odciągowe dla wielu obszarów zastosowań.

Więcej o odciągach spawalniczych: http://www.topprojekt.com.pl